PRE PRIMARY HINDI RECITATION COMPETITION

Date : 02-09-2016

Drive-in-New

Class -  Shell (Intro.)
Sr. No. Name Section Position won
1 Jasvi Desai A I
2 Avishi Dixit B I
3 Trisha Soni B I
4 Manya Chokshi B I
5 Nishra Jain A II
6 Shivansh Bhat A III
GROUP A & B I
ON – THE – SPOT
1 Aarav Patel B I
Class- Oyster (Jr.Kg)
Sr. No. Name  Section Position won
1 Anya Agarwal D I
2 Avya Agarwal D I
3 Aarush Shevkani D II
4 Nilaax Asal A II
5 Veer Barot C II
6 Piaa Patel C III
7 Ansh Vasant B III
8 Mahima Patel A Consolation
9 Aarav Shah A Consolation
10 Eva Agrawal C Consolation
GROUP A & C I
ON – THE – SPOT
1 Chelsy Dalwadi C I
Class- Pearl (Sr.Kg)
Sr. No. Name  Section Position won
1 Anshuman Rajpurohit C I
2 Henil Patel D II
3 Nandini Nankani B II
4 Aadi Shah B II
5 Daksh Saigal C II
6 Rean Patel D III
7 Ayush Vansjalia A III
8 Aatman Shah C Consolation
9 Khwaish Rathod B Consolation
10 Shloka Patel B Consolation
GROUP B & C I
ON – THE – SPOT
1 Ananya Balaji D I

navrangpura

Sr. No Name Class/sec. Position
CLASS : SHELL ( INTRO)
1 Anaysha Daru  Intro A 1
2 Tirth Desai  Intro A 2
3 Dhairya Agrawal  Intro A 3
Group  Intro A I
On The Spot Meenti Trivedi  Intro A 1
CLASS: OYSTER ( Jr.KG.)
1 Yashvi Phabiani Jr.K.G.C 1
2 Jashvi Shah Jr.K.G.A 2
3 Anaya Kadri Jr.K.G.B 2
4 Sarah Mansuri Jr.K.G.A 3
5 Paridhi Shah Jr.K.G.C 3
6 Shrey Parekh Jr.K.G.C consolation
7 Varnan Shah Jr.K.G.B consolation
Group Jr.K.G.C I
On The Spot Aaliya Pradhan Jr.KG  C I
CLASS : PEARL (Sr.KG.)
1 Trisha Vadalia Sr.K.G.C 1
2 Zoha Rollwala Sr.K.G.A 2
3 Vacha Shah Sr.K.G.B 2
4 Vidhi Parmar Sr.K.G.A 3
5 Dipanshi Parikh Sr.K.G.B 3
6 Divyanshi Shah Sr.K.G.A consolation
7 Anjali Lodaya Sr.K.G.C consolation
Group Sr.KG. C I
 On The Spot Vanshika Patel Sr.KG  A I

Drive-in-Old

Class: SHELL (INTRO)
Sr.No.  Full Name of the Winner Class/Section Position
(In Roman)
1 Prisha Patadia Intro  A I
2 Maitreyi Pansheriya Intro  A I
3 Sadhya Manek Intro  A II
4 Dhyan Shah Intro  B III
5 Veda Raja Intro  B CONSOLATION
6
ON THE SPOT Vihan Raval Intro  A I
GROUP Intro  A I
Class: OYSTER (Jr. KG.)
Sr.No. Full Name of the Winner Class/Section Position
(In Roman)
1 Aanav Parekh Jr. KG.  A I
2 Aarav Patel Jr. KG.  A II
3 Krishna Sisodia Jr. KG.  C II
4 Reven Patel Jr. KG.  B III
5 Aarya Shah Jr. KG.  D III
6 Kavyansh Lachwani Jr. KG.  D III
7 Shubhayu Ghosh Jr. KG.  C CONSOLATION
8 Dishika Jiwnani Jr. KG.  D CONSOLATION
9
ON THE SPOT Kyara Shah Jr. KG.  A I
GROUP Jr. KG.  D I
Class: PEARL (Sr. KG.)
Sr.No. Name Full Name of the Winner Class/Section Position
(In Roman)
1 Yatharth Vyas Sr. KG. A I
2 Aarav Shah Sr. KG. C I
3 Mahin Vora Sr. KG. D I
4 Anika Shah Sr. KG. A II
5 Yug Shah Sr. KG.A II
6 Tani Patel Sr. KG.C II
7 Veeha Goswami Sr. KG.D II
8 Raavi Mehta Sr. KG.D II
9 Aarav Oderdara Sr. KG.C III
10 Shrishti Gupta Sr. KG. B CONSOLATION
11 Kavay Mistry Sr. KG. B CONSOLATION
12 Jheel Dangi Sr. KG. B CONSOLATION
13
ON THE SPOT Dhanveen Raval Sr. KG. A I
GROUP  A, B, C, D I

naranpura

CLASS : INTRO
SR.NO. NAME OF THE WINNER CLASS/SEC POSITION
1 NEEV SHAH A I
2 VISHWA ADESARA A II
3 VENYA PATEL A II
4 TANISHKA SHAH B II
5 HEER SHAH B III
6 PRIYANSH THAKKAR B III
GROUP A I
CLASS: Jr.K.G. A/B/C/
SR.NO. NAME OF THE WINNER CLASS/SEC POSITION
1 ZIYAN ALI MEMON B I
2 KRISHA VASITA C I
3 ANAY MEHTA A II
4 AARYA KHATRI B II
5 AADI PANDYA C II
6 SHIVIKA GARG A III
7 RISHIRAJ DESAI B III
ON THE SPOT AASTHA PARMAR B I
GROUP A / B I
CLASS: Sr.K.G. A/B/C/D
SR.NO. NAME OF THE WINNER CLASS/SEC POSITION
1 CHITT GANDHI A I
2 JANYA GHADIYALI A I
3 KHUSHI PATEL B I
4 NIVAAN SHAH B I
5 STUTI SHAH B I
6 JAY GANDHI C I
7 VEER KORDIA C I
8 DHRUVA SUTHAR D I
9 DIYA JANI D I
10 AARAV PATEL C II
11 PURHAN PATEL D II
12 PRIYAL PARIKH A III
ON THE SPOT DIVYA PATEL D I
GROUP A / B / C / D I

 

Student of the week

21st August 2017

SOW_din

KHUSHI FADIA 
VIII A (DIN)

Thought of the day

21st August 2017
 

thought21-8 

Read More

Calendar

August 2017
M T W T F S S
« Jul    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Visitor’s Count

Hit Counter

W.e.f :13th August,2013 , Time:          10:30 AM